Adwokat, który zajmuje się rozwodami pomaga swojemu klientowi w całym procesie rozwodowym od początku aż do samego końca. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób złożyć odpowiedni pozew o rozwód i najlepszym rozwiązaniem jest w takim przypadku skorzystanie z pomocy doświadczonego prawnika, który pomoże przygotować wszystkie niezbędne dokumenty.
W czym pomoże adwokat rozwodowy?
Adwokat, którego specjalizacją są rozwody, opracuje strategię obronną i stworzy kilka scenariuszy potencjalnego zakończenia rozprawy sądowej. Pomoże również ustalić wartość wspólnego majątku oraz jego odpowiedni podział.
Prawnik zgromadzi i przygotuje także wszelkiego rodzaju dokumentacje i będzie reprezentował swojego klienta nawet podczas jego nieobecności na sali sądowej. Ponadto udzieli fachowych porad prawnych i złoży odwołania od orzeczeń sądów wyższych instancji.
Kiedy trzeba korzystać z kancelarii adwokackiej przy rozwodach?
Jeżeli małżonkowie zdecydują się na to, aby rozejść się bez żadnych roszczeń do siebie, to nie trzeba w takim przypadku kierować sprawy do sądu. Inaczej sytuacja wygląda, gdy pod opieką znajdują się małoletnie dzieci. Wtedy też należy poszukać pomocy u adwokata.
Kancelaria adwokacka zapewni fachową pomoc prawną przy wszczęciu i prowadzeniu rozprawy. Zadaniem prawników będzie przekonanie sędziego, że nie można dalej utrzymywać związku małżeńskiego. Specjaliści od prawa pomogą również uzyskać prawa do opieki nad dziećmi i złożyć w tym celu stosowny wniosek.
W jakich jeszcze sytuacjach korzystać z usług prawnika?
Z pomocy prawnika zawsze warto korzystać, kiedy sytuacja jest mocno skomplikowana. Doświadczony adwokat pomoże uzyskać jak najwyższe alimenty oraz sporządzić odpowiedni wniosek, gdy druga strona nie chce płacić świadczenia alimentacyjnego.
W wielu przypadkach, aby sprawa została rozpatrzona pozytywnie, wystarczy właściwie napisany pozew. Taki dokument najlepiej, gdy jest napisany przez dobrego mecenasa, dzięki czemu mamy bardzo duże szanse, aby uzyskać taką kwotę, o jaką wnioskujemy.
Jeżeli chodzi o alimenty płacone na dziecko, to zaspokojenie uzasadnionych potrzeb najczęściej postrzegane jest jako umożliwienie małoletniemu życia na takim samym poziomie jak jego rodzice. Natomiast w przypadku gdy płatnikiem świadczenia jest dziecko, to wtedy sąd określa kwotę alimentów na poziomie takim, aby zaspokoić wszystkie potrzeby związane z opłatami, kupnem opału czy zakupem żywności.
Jeżeli chodzi o wybór dobrej kancelarii prawnej, to warto na początek zapytać znajomych, którzy już korzystali z takich usług albo poszukać opinii w internecie. Można także skorzystać z pierwszej bezpłatnej konsultacji, aby wiedzieć, że mamy do czynienia z prawdziwym specjalistą od prawa.
Artykuł partnera
Zostaw komentarz