Na czym polega coworking?

30 sierpnia 2018 Prowadzenie firmy

Coworking to wspólne wynajmowanie większej biurowej powierzchni. Jest to rozwiązanie coraz częściej praktykowane. Coworking cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Szczególnie jeśli chodzi o właścicieli małych firm, wykonawców wolnych zawodów czy też upieczonych świeżo rodziców. A co właściwie oznacza coworking oraz na czym polega?

Coworking jest rozumiany jako współpraca, czyli prowadzenie oraz przebywanie własnej działalności w danej przestrzeni przez osoby, które ze sobą nie są powiązane jeśli chodzi o sens zawodowy.

Umowa najmu biurowej powierzchni

Podstawą w ogóle funkcjonowania coworkingu jest umowa. Kontrakt jest zawierany pomiędzy najemcą, a osobą wynajmującą biuro. Może to być na przykład właściciel małej firmy. Przedmiotem jest oczywiście wynajem powierzchni biurowej. Zazwyczaj umowy są zawierane na nieokreślony czas. Mają także możliwość rozwiązania ich z miesięcznym wypowiedzeniem. Można je zatem określić mianem elastycznego charakteru. Pracą właśnie w formie coworkingu zainteresowani są głównie wykonawcy zawodów wolnych. Są to architekci, prawnicy czy też informatycy.

praca w coworking space

Zalety - coworking

Zaletami coworkingu są zalety występujące na trzech płaszczyznach. Jest to czynnik ludzki, czynnik pracy czy też czynnik ekonomiczny. Niewątpliwą zaletą coworkingu należy wskazać możliwość wykonywania pracy znacznie bardziej efektywniejszego. Gdy pracujemy w biurze wynajętym, to mamy niewątpliwie zapewniony spokój oraz ciszę. Oprócz tego mamy poczucie tego, że jesteśmy jak najbardziej w pracy. Nie nie rozprasza nas. Także się nie czujemy jak podczas urlopu. Wywiązujemy się tym samym ze swoich obowiązków zawodowych.

Dzięki coworkingowi mamy możliwość nawiązania szeregu kontaktów. Są to zarówno kontakty prywatne jak i także kontakty zawodowe. Gdy się decydujemy na wynajęcie biurowej powierzchni, to absolutnie musimy się liczyć z tym, że każdego dnia będziemy jednak wśród innych osób. O wadze znajomości oraz kontaktów w życiu osobistym jak i także w biznesie nie trzeba absolutnie nikogo przekonywać. Coworking wiąże się także z finansowymi zaletami. Dzięki temu mamy obniżone koszty pracy. Z samego biura w dowolnym momencie możemy korzystać. Jest to zależne jaki obierzemy sobie system. Rozliczać możemy się miesięcznie, godzinowy czy też dziennie. Abonament miesięczny kosztuje jakieś pięćset złotych. Dziennie jest to koszt trzydziestu do pięćdziesięciu złotych, a za godzinę mniej więcej dziesięć do piętnastu złotych na godzinę. Większość biur oferuje także nam dostęp do biurowych urządzeń.

30 sierpnia 2018 Prowadzenie firmy

0 Komentarze