Wybór kancelarii prawnej, na co zwrócić uwagę?

18 stycznia 2019 Pozyskiwanie klientów

Każdy z nas prędzej czy później każdy z nas wpadnie w objęcia Temidy. Bez poszerzonej wiedzy prawniczej nie jesteśmy w stanie prawidłowo zinterpretować przepisów prawa. Musimy skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej. W wyborze profesjonalnej kancelarii jest kilka przesłanek, którymi należy się kierować.

Określenie zakresu usług prawnych

Musimy zdecydować, jakiego rodzaju usług poszukujemy i odnaleźć kancelarie specjalizujące się w konkretnej dziedzinie  prawa. Dobry prawnik oprócz wiedzy ogólnej ma swoją specjalizację, w której jego wiedza i doświadczenie są ponadprzeciętne. Renomowane kancelarie prawne specjalizują się w wybranych zagadnieniach, ale oferują też szeroką gamę działań. W zespołach zatrudnionych prawników są specjaliści z różnych dziedzin prawa, a ich wiedza wspólnie się uzupełnia. Jeżeli któraś specjalizacja spełnia nasze oczekiwania możemy przejść dalej.

Sprawdzenie rekomendacji i wiarygodności kancelarii

Adwokaci i radcowie nie mogą reklamować swoich usług, więc poszukiwanie w prasie jest bezcelowe. Można przejrzeć książki telefoniczne lub informatory biznesowe, które skierują nas do witryn internetowych kancelarii prawniczych. Profesjonalizm, wizualizacja i zawartość strony to „kopalnia wiedzy” o danej kancelarii. Ważne jest też umiejętne odczytanie informacji zawartych w opiniach o firmie. Sporo wiedzy o kancelarii i o prawnikach w niej zatrudnionych można znaleźć internetowych portalach społecznościowych. Rekomendacja bezpośrednia to sprawdzony, powszechny sposób poszukiwania odpowiedniego prawnika. Dobrze jest zasięgnąć wśród znajomych opinii na temat interesującej nas konkretnej kancelarii. Po analizie zebranych informacji czas na ich sprawdzenie i potwierdzenie u źródła. W trakcie spotkania z prawnikiem ocenimy się zachowuje i w jaki sposób nas przyjmuje.  Dobry prawnik doświadczenie zawodowe poświadczy odpowiednimi certyfikatami i dyplomami. Jeśli możemy poznać ilość i profil klientów to dowiemy się czy klienci chętnie korzystają z usług i tym samym czy mają zaufanie do kancelarii.

Cena usług i sposób rozliczenia

Cena usługi jest ważnym kryterium wyboru, ale najważniejsza jest, jakość oferowanych usług. Można zaryzykować stwierdzenie, że podstawowym kryterium wyboru kancelarii jest stosunek, jakości oferowanych usług do opłaty za wykonaną pracę. Cena obsługi prawnej zależny od rodzaju wykonanej usługi. Praca wykonana przez kancelarię prawną może być rozliczana na kilka sposobów. Rozliczenie godzinowe stosowne podczas porad jednorazowych przy małej skali problemu. Rozliczenie ryczałtowe stosowane najczęściej przy procesach sądowych. Umowne nie zależy od czasu. Rozliczenie miesięczne stosowane do współpracy konsultacyjnej z firmami. Stała kwota miesięczna. Kwestia ceny usługi prawnej jest oczywiście umowna i podlega negocjacją. Odpłatność za usługi prawne zależy od renomy i doświadczenia kancelarii. W wyborze odpowiedniego prawnika kryterium finansowe nie może być rozstrzygające. Korzystniej jest wybrać doświadczonego w danej dziedzinie specjalistę, którego wiedza jest odpowiednio wyceniona. Można powierzyć nasze sprawy majątkowe i osobiste tańszemu prawnikowi o mniejszej wiedzy i doświadczeniu, ale czy to się opłaca?

18 stycznia 2019 Pozyskiwanie klientów

0 Komentarze