Marzysz o nowym samochodzie? Okazuje się, że nie trzeba oszczędzać latami

20 listopada 2019 Kredyty i finanse

Stary samochód zawodzi? A może po prostu marzy ci się coś nowego, atrakcyjniejszego? Jak zawsze pojawia się jednak jeden podstawowy problem – skąd wziąć pieniądze na auto? W skarpetę można zbierać latami, dlatego większość ludzi wybiera kredyt na nowy samochód. Tylko jak wybrać korzystną pożyczkę, by nie być stratnym i nie spłacać jej latami?

Nowe auto to marzenie, a często konieczność (bo stare już się psuje). Niestety wydatek jest dość spory, a nie każdy ma nadmiar gotówki na swoim koncie. Z kolei zbieranie pieniędzy często trwa latami, a wiadomo, mało kto chce tyle czekać. Dlatego większość osób zdecyduje się wziąć kredyt na nowy samochód. Do tego trzeba jednak podjeść ostrożnie – ofert pożyczek jest całe mnóstwo, a nie wszystkie są tak korzystne, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka.

Kredyt na nowy samochód – nie trzeba biegać po bankach, by porównać oferty?

Bez względu na to, czy bierzemy kredyt na nowy samochód, czy jakąkolwiek inną pożyczkę, koniecznie powinniśmy zapoznać się z ofertami różnych banków i firm pożyczkowych, by móc je porównać i wybrać najkorzystniejszą. Mylne jest bowiem twierdzenie, że „wszędzie dają to samo”. Otóż pożyczki mogą się bardzo od siebie różnić, a dokładnie – kwotą, którą musimy potem oddać. Nie każdy ma jednak czas, by biegać po placówkach stacjonarnych i zbierać informacje o poszczególnych propozycjach banków. I tu pojawiło się spore ułatwienie, Lendo Polska oferuje darmową platformę. Każdy zainteresowany może wypełnić wniosek kredytowy i po 24 godzinach dostanie mnóstwo ofert różnych banków i firm. Wystarczy usiąść, porównać, przeanalizować i wybrać najlepszą dla siebie. Co ważne – skorzystanie z takiej platformy nie zobowiązuje do tego, by w którejś z proponowanych firm wziąć kredyt na nowy samochód.

Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę?

Zaciągając kredyt najbardziej powinno każdego klienta interesować to, ile finalnie musi oddać pieniędzy. Dlatego oprócz wysokości oprocentowania trzeba zweryfikować całkowity koszt pożyczki, który wyrażony jest wskaźnikiem RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Im wskaźnik ten jest większy – tym dana oferta droższa.

Zanim zdecydujemy się na pożyczkę, musimy zastanowić się, czy chcemy kredyt samochodowy, a może gotówkowy? Trzeba jednak pamiętać, iż w przypadku pierwszej z propozycji banki stosują wiele zabezpieczeń, co związane jest z wieloma formalnościami, a to nie każdemu pasuje. Do tego kredyt samochodowy musi być przeznaczony na pojazd mechaniczny, jak sama nazwa wskazuje. Nie musi to być auto, można za te pieniądze nabyć np. motocykl, łódź, traktor, kamper itp. Klient zobowiązuje się w banku, że wykupi ubezpieczenie autocasco pojazdu. Bank będzie też wpisany do dowodu rejestracyjnego (jako współwłaściciel, do momentu spłaty pożyczki), co nie wszystkim pasuje.

Gotówkowy kredyt na nowy samochód wiąże się ze znacznie mniejszą ilością różnych zobowiązań. Aczkolwiek wcale to nie znaczy, że będzie korzystniejszy. W tym przypadku pieniądze mogą być jednak wydane na dowolny cel.

Artykuł sponsorowany

20 listopada 2019 Kredyty i finanse

0 Komentarze