Konto osobiste, które pomaga zarabiać. Jak je znaleźć?

23 grudnia 2019 Kredyty i finanse

Choć konto osobiste nie służy bezpośrednio oszczędzaniu, może skutecznie je wspierać. Jak znaleźć ROR, który pomaga zarabiać? Podpowiadamy.

Jak wynika z danych PRNews, na koniec marca 2019 roku banki prowadziły 33,1 mln ROR-ów. To o 270 tys. więcej niż kwartał wcześniej i o 1,7 mln więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku[1]. Przyczyną dynamicznego wzrostu liczby kont jest przede wszystkim wszechobecna cyfryzacja, powodująca lepszy dostęp do produktów bankowych. Dzięki rozwojowi Internetu konto w dowolnym banku mogą założyć także mieszkańcy wsi i niewielkich miasteczek, osoby starsze i te, dla których wizyta w stacjonarnym oddziale jest niemożliwa (albo znacznie utrudniona). Powodem wzrostu popularności kont bankowych wśród Polaków jest również coraz większa świadomość korzyści płynących z użytkowania ROR-u.

Nowoczesne konta bankowe

Współczesne konta osobiste oferują użytkownikom zdecydowanie więcej niż te, które były dostępne na rynku jeszcze kilka lat temu. Poza możliwością wykonywania podstawowych operacji, takich jak przelewy czy zlecenia stałe, wiele z nich zapewnia dostęp do dodatkowych funkcjonalności. –także tych, które pomagają zarabiać.

Konto osobiste, które pomaga zarabiać

Konto osobiste to nieoprocentowany rachunek bankowy przeznaczony przede wszystkim do otrzymywania wpływów z tytułu dochodów lub świadczeń, wykonywania przelewów oraz płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych. Choć taki rachunek nie służy bezpośrednio oszczędzaniu, może skutecznie wesprzeć gromadzenie kapitału. Jak wybrać konto, które pomaga zarabiać?
Jeśli zależy ci na tym, aby ROR ułatwiał zarabianie, wybierz taki:

  • z dostępem do wygodnej aplikacji mobilnej. Aplikacja mobilna pozwala korzystać z usług banku szybko i wygodnie. W każdym miejscu, o dowolnej porze, niezależnie od lokalizacji i godzin pracy stacjonarnych oddziałów. Korzystanie z aplikacji pozwala jednak oszczędzić nie tylko czas. Wiele banków przygotowało atrakcyjne oferty dedykowane wyłącznie użytkownikom aplikacji mobilnej. Są to zazwyczaj atrakcyjnie oprocentowane lokaty. Sięgając po taki produkt, zapewnisz sobie bezpieczne, pewne i… wyższe, niż w przypadku standardowej oferty, zyski.
  • oferujący dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych produktów oszczędnościowych. Każda umieszczona na koncie oszczędnościowym i lokacie złotówka sama na siebie pracuje. Nawet wtedy, gdy śpisz, oglądasz ulubiony serial lub spacerujesz z psem. Takie narzędzia są bezpieczne, więc na pewno nie stracisz wniesionego kapitału. Dzięki  odsetkom twój zysk będzie ponadprzeciętny. Podobnie jak satysfakcja z oszczędności.
  • oferujący dostęp do programów rabatowych, systemów poleceń i moneyback. Dzięki takim narzędziom może zarobić nawet kilkaset złotych rocznie. Aby otrzymać bony, kupony rabatowe i zwrot części wydanych pieniędzy, wystarczy jedynie robić zakupy w określonych sklepach i polecać ulubione produkty najbliższym.

Jak uniknąć opłat, nie rezygnując z jakości?

Konto, które pomaga zarabiać, powinno być jak najtańsze. Nie chodzi przecież o to, aby zarobione dodatkowo pieniądze wydać na przelewy czy wypłaty gotówki z bankomatu. Niestety, darmowe, podstawowe konta bankowe nie zapewniają z reguły dostępu do dodatkowych udogodnień. Ich użytkownicy mogą więc tylko pomarzyć o wygodnej aplikacji mobilnej czy atrakcyjnie oprocentowanym koncie oszczędnościowym.
Skutecznym sposobem, który pozwoli połączyć niskie koszty z szerokim pakietem dodatkowych usług, jest wybór konta warunkowo bezpłatnego. Banki oferujące takie rachunki rezygnują z naliczania opłat za podstawowe usługi w zamian za spełnienie określonych wymagań. Często jest to wykonanie kilku transakcji bezgotówkowych miesięcznie, zlecenie dyspozycji przelewu wynagrodzenia na konto czy utrzymywanie na rachunku określonego salda.

Konto z warunkami okaże się świetnym wyborem zwłaszcza dla osób takich jak Anna, które spełnią wymagania banku bez zbędnych starań, niejako „przy okazji". Jeśli, będziesz musiał mocno się wysilić, chcąc spełnić kryteria, istnieje spore ryzyko, że z czasem twoja motywacja spadnie. Bank naliczy dodatkowe opłaty, a ty, z ciężkim sercem je uiścisz.

[1] Badanie PRNews, https://prnews.pl/raport-prnews-pl-rynek-kont-osobistych-i-kw-2019-443348

Materiał zewnętrzny

23 grudnia 2019 Kredyty i finanse

0 Komentarze