Automatyczne sterowanie dystrybucją mediów

2 stycznia 2019 Zakładanie działalności

Wielu ludzi marzy o domu, w którym wszystko można będzie wykonać naciskając jeden przycisk. Być może kiedyś były to tylko senne marzenia, jednak obecnie coraz częściej słyszymy o tak zwanych inteligentnych domach, w których różne zintegrowane systemy pozwalają nam za pomocą jednego sterownika skonfigurować wiele różnych czynników. Tak też jest w przypadku automatycznego sterowania dystrybucją mediów firmy Nautilus. Jak taki system w rzeczywistości działa?

Firma Nautilus

Zacznijmy od kilku słów o firmie Nautilus.  Nautilus to wiodący na polskim rynku producent technologii audiowizualnych oraz akustycznych. Zajmują się także automatyką i integracją systemów zarówno do użytku domowego, jak i biurowego. Pracownicy firmy dążą do zaprojektowania domu, w którym procesy sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, roletami, zamkami w drzwiach, oknach czy bramach będą zintegrowane w jednym rdzeniu. W inteligentnym domu poprzez taki rdzeń/sterownik można skontrolować oraz skonfigurować poszczególne elementy.

Inteligentne sterowanie mediami – zalety

Najważniejszą zaletą takich systemów jest oszczędność czasu. Obecnie większość właścicieli domów musi poświęcić trochę czasu na monitorowanie parametrów dystrybucji mediów. Jednak nie musi tak być. Firma Nautilus oferuje zintegrowane sterowanie mediami. Głównie chodzi tutaj o prąd, gaz i media, chociaż można podłączyć do takiego sterownika także inne systemy np. audio-video oraz kino domowe czy oświetlenie.

Podstawą tego systemu jest zainstalowanie w jednym miejscu domu specjalnego sterownika, do którego należy podłączyć wybrane instalacje. Dzięki temu w jednym miejscu mamy dostęp np. do ustawienia temperatury wody lub włączenia i wyłączenia ogrzewania w poszczególnych pomieszczeniach. Jest to bardzo przydatny system, zwłaszcza w momencie, kiedy wyjeżdżamy na urlop na dłuższy czas. Pozwala to nie tylko na oszczędność czasu, ale także na oszczędność pieniędzy.

automatyczne sterowanie dystrybucją mediów

Jak działa zintegrowany panel sterowania?

Podstawą działania zintegrowanego sterownika jest jego prostota i intuicyjność. Dzięki temu każdy domownik, np. osoby starsze czy dzieci, mogą z łatwością nauczyć się obsługi takiego urządzenia. Sterownik może mieć różne formy: panel dotykowy, klawiatura, pilot, a nawet  przenośny tablet lub smartfon. Ostatnie opcje są bardzo wygodne, ponieważ zawsze można wziąć te przedmioty ze sobą do poszczególnych pomieszczeń i regulować wybrane przez nas parametry na bieżąco w zależności od naszych potrzeb.

Wbudowane sterowniki są też specjalnie zaprojektowane, dzięki czemu nie rzucają się w  oczy. Są eleganckie i małe, dlatego można je zainstalować w każdym pomieszczeniu. Takie rozwiązania mogą być zastosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w biurach. Jeżeli zastosowane będą w przestrzeni biznesowej, to także pozwoli nam to zaoszczędzić, ponieważ można zaprogramować np. system grzewczy, aby obniżał temperaturę, kiedy wszyscy opuszczą biuro. 

Firma Nautilus dokłada wszelkich starań, aby systemy były indywidualnie dobrane do każdego klienta.

Więcej na stronie instalacje.nautilus.net.pl, ul. Malborska 24, 30-646 Kraków, Telefon: 515 199 525. 

2 stycznia 2019 Zakładanie działalności

0 Komentarze