Jak zacząć w e-commerce? - dowiedz się jak założyć sklep internetowy?

26 lutego 2021 Zakładanie działalności

​W dobie prężnego rozwój Internetu coraz więcej osób marzy założeniu własnego sklepu internetowego. W ostatnim czasie odnotowano znaczny wzrost nowopowstałych sklepów internetowych. Dzięki łatwej dostępności do platform, na których niemal od ręki stworzymy własny sklep internetowym, wielu z nas decyduje się na taki krok. Czy jest on przemyślany, a pomysł na biznes ma szansę na rozwinięcie się i wzniesienie się na wyższy poziom działania? Często to czas pokazuje nam, czy mieliśmy rację. Nie bez zobaczenia są także błędy popełniane na samym początku biznesowej przygody z e-commerce. Jak zatem uniknąć błędów   i jak założyć sklep internetowy, który będzie przynosił nam zyski i pomnażał dochody?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak założyć sklep internetowy, który będzie przyciągał klientów i pomnażał Twoje dochody
  • Jak rozwinąć sprzedaż w e-commerce i odnieść finansowy sukces

Jak założyć sklep internetowy? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób, które marzą o złażeniu intratnego biznesu online. Patrząc od technicznej strony- jest to łatwiejsze niż myślisz. Jednak jak mówią- diabeł tkwi w szczegółach. Do założenia sklepu internetowego, warto dobrze się przygotować i gruntownie przemyśleć naszą strategię działania. Nie tylko tę krótkoterminową, ale i tę na kolejny rok. Naturalnie będziemy wprowadzać w strategii jakieś zmiany, ale mniej więcej będziemy trzymać się planu i podążać w wytyczonym wcześniej kierunku. Dzięki temu unikniemy wielu błędów (choć nie wszystkich) i nie będziemy tracić czasu na niepotrzebne błahostki.

Jak założyć sklep internetowy?

Technicznie rzecz ujmując, nie jest to trudne. Mamy wiele możliwości. Możemy zlecić stworzenie sklepu internetowego wyspecjalizowanej w tym zakresie firmie. W przypadku, gdy mamy w tym obszarze choć podstawową wiedzę, możemy samodzielnie zbudować nasz sklep internetowy. Wystarczy oprzeć się o jedną platform, która zaoferuje nam odpowiedni szablon oraz stosowne wsparcie techniczne. Jednak to, co opisaliśmy powyżej to tylko czubek góry lodowej. Najważniejszy jest pomysł na biznes. Jeśli chcemy na przykład stworzyć sklep internetowy z odzieżą dziecięcą, musimy wiedzieć do kogo, chcemy adresować naszą ofertę i dlaczego klienci mają kupować właśnie u nas. Oczywiście wygląd sklepu i przejrzystość działania są bardzo ważne i z pewnością zachęcą klientów do dokonania zakupów, ale nie załatwi za nas kwestii rozpoznania potrzeb klientów, strategii marketingowej czy spraw związanych z copywritingiem oraz SEO.

Jak uruchomić sklep internetowy?

Kiedy już stworzymy sklep internetowy na wybranym szablonie, wprowadzimy produkty do sklepu, umożliwimy klientom płacenie za zakupy poprzez odpowiednie platformy i stworzymy wszystkie odpowiednie treści jak: FAQ, politykę prywatności, warunki zwrotów, informacje dotyczące dostaw, to możemy uruchamiać sklep internetowy. Należy jednocześnie pamiętać, że potrzebna będzie nam reklama i doświadczenie w obsłudze klienta. Działanie sklepu powinno być także skoordynowane z odpowiednimi działaniami w social media. To dzięki portalowi Facebook czy otwarciu konta na portalu Instagram, pokażemy naszym potencjalnym klientom, że nasz sklep jest gotowy do działania i ma coś intersującego do zaoferowania.

Jak zacząć w e-commerce?

To bardzo trudne pytanie. Właściwie nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Osoby z doświadczaniem powiedzą zapewne „zrób kurs” albo „przeczytaj kilka mądrych książek”. Coś w tym jest. Wiedza zdobyta choćby na darmowych webinariach, pomoże nam bardziej rozeznać się w temacie i zrozumieć jak to wszystko działa. Otwieranie sklepu internetowego „z marszu” raczej do niczego dobrego nas nie zaprowadzi. Przytłoczą nas całkiem nowe obowiązki. Techniczna obsługa sklepu, reklama, marketing, profesjonalna obsługa klienta. Moglibyśmy wymieniać bez końca. Nim cokolwiek uruchomimy, warto korzystać z wiedzy, choćby tej dostępnej w sieci na ekomersiak.pl  . Znajdziemy tam bardzo wiele interesujących nas informacji i porad, które pozwolą nam na zdobycie wiedzy, zrozumienie czego tak naprawdę chcemy a nawet na uruchomienie sklepu internetowego naszych marzeń.

Jak rozwinąć sprzedaż w e-commerce?

Aby naprawdę rozwinąć sprzedaż w e-commerce potrzebujemy czasu i doświadczenia. Nie bez znaczenia będą także właściwe działania marketingowe i profesjonalna obsługa sklepu internetowego. Otwierając sklep internetowy nagle mamy całą niekończącą się listę spraw do załatwienia. Dobrym sposobem na rozwinięcie sprzedaży e-commerce może okazać się świadome delegowanie zadań dla naszego sklepu internetowego. Co dokładnie mamy na myśli? Zaczynając od początku- stworzenie sklepu zlecamy profesjonalistom. To oni zajmują się tworzeniem sklepu, kreacją treści, a my tylko przyglądamy się i udzielamy ważnych informacji, jednocześnie pracując nad tym, na czym najlepiej się znamy – nad asortymentem. Początkowo możemy samodzielnie zająć się sprzedażą, w późniejszym okresie warto skorzystać z usług firm my zewnętrznej lub wirtualnej asystentki posiadającej doświadczenie w obsłudze sklepów internetowych. Marketing i reklamę naszego sklepu także warto skonsultować, a nawet zlecić specjalistom. Połączenie naszej idealnej wizji sprzedaży z doświadczaniem z pewnością przyniesie dobre efekty.

Artykuł sponsorowany

26 lutego 2021 Zakładanie działalności

0 Komentarze