Złote monety bulionowe – piękno i inwestycja

18 kwietnia 2019 Zakładanie działalności

Złoto inwestycyjne to jeden ze sposobów na ulokowanie swojego kapitału. Może to uchronić nasz majątek przed inflacją oraz ryzykiem związanym z kryzysami gospodarczymi. Jedną z form, jakie przybiera złoto inwestycyjne są złote monety bulionowe. Czym one właściwe są i w jaki sposób powinno się je kupować? Czy ten sposób lokowania kapitału jest opłacalny? Gdzie szukać złotych monet bulionowych?

Złota inwestycja 

Złote monety bulionowe wybijane są w celach inwestycyjnych. W związku z tym, z wyjątkiem niektórych, nie mają one żadnej wartości kolekcjonerskiej. Dlatego też kupując złote monety bulionowe nie płacimy dodatkowej premii za wartość kolekcjonerską, ponieważ są one wystandaryzowane i bite w bardzo dużych ilościach. Czasami złote monety bulionowe nie posiadają zadeklarowanej wartości nominalnej, a zamiast nominału podana jest zawartość kruszcu, np. 1 uncja. Przeważnie ich nakład jest nieograniczony i zależy od aktualnego popytu na daną monetę. Każda złota moneta bulionowa ma wybitą tak zwaną próbę, czyli zawartość złota oraz rok produkcji. Złote monety bulionowe to świetny sposób na inwestycję. Odznaczają się również walorami estetycznymi. 

Jak kupować monety bulionowe?

Każdy, kto chciałby zacząć inwestować kapitał w złoto inwestycyjne powinien wiedzieć, że najlepiej jest na początku kupić najbardziej popularne egzemplarze. Ich cena jest najbardziej zbliżona do ceny giełdowej uncji złota, a to oznacza, że jest korzystna podczas naszych zakupów.  Kupując rzadsze egzemplarze będziemy musieli zapłacić więcej w relacji do ceny giełdowej jednej uncji złota, przede wszystkim dlatego, że koszty bicia przez mennice są wyższe. Dlatego na początek warto zaopatrzyć się w klasyki wśród złotych monet bulionowych. Które monety bulionowe są najbardziej popularne? Na pewno należy wymienić Krugerrandy, Filharmoniki, Kanadyjskie Liście Klonowe oraz Australijskie Kangury. Kolejną kwestią przy dokonywania zakupu monet bulionowych jest wybór odpowiedniego miejsca. Pamiętaj, że musi być to zaufane źródło, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że nie zostaniesz oszukany. Warto znaleźć miejsce, które cieszy się dobrą opinią innych klientów. Zapytaj też, czy złoto inwestycyjne posiada akredytację w LBMA, która daje Ci gwarancję autentyczności. London Bullion Market Association to instytucja, która wyznacza oraz nadzoruje różnego rodzaju wymogi dotyczące jakości oraz bezpieczeństwa produktów na Londyńskim Rynku Kruszców.

złote monety

Czy warto inwestować w złoto?

Chociaż złote monety są niewielkie, posiadają dużą wartość. Stanowią świetny sposób na inwestycję, równocześnie ciesząc oczy swoim pięknem i misternym wykonaniem. Warto dodać, że złote monety bulionowe to również doskonały pomysł na wyjątkowy prezent dla bliskiej nam osoby. W ten sposób można podarować komuś pewien majątek w sposób bardziej elegancki i niebanalny niż gotówka. Należy jedynie przestrzegać zasad odpowiedniego inwestowania. Dobra inwestycja w złote monety jest z całą pewnością opłacalna.

Gdzie kupować złote monety bulionowe?

Jeżeli szukasz zaufanego i pewnego miejsca, w którym możesz dokonać zakupu złotych monet bulionowych, powinieneś zapoznać się z ofertą Mennicy Krakowskiej All More. Znajdziesz szeroki wybór złota inwestycyjnego w różnych formach. All More oferuje szeroki wybór złotych monet bulionowych. Znajdziesz tam między innymi najpopularniejsze monety, takie jak Australijskie Kangury, Filharmoniki, czy Kanadyjskie Liście Klonowe.

18 kwietnia 2019 Zakładanie działalności

0 Komentarze