Myjnie fryzjerskie: obowiązkowe wyposażenie salonu fryzjerskiego

16 marca 2021 Prowadzenie firmy

Każdy salon fryzjerski musi być odpowiednio wyposażony, aby klienci chcieli w ogóle się w nim pojawić. Obecnie bardzo dużą uwagę zwraca się na to, czy salon jest urządzony estetycznie, a pojedyncze meble w nim są do siebie dopasowane. Niegdyś skupiano się przede wszystkim na usługach oraz jakości ich wykonania. Obecnie jest nieco inaczej ponieważ ludzie zdają sobie sprawę z tego, że samo wyposażenie również jest ważne i idąc do fryzjera, oczekują usług na najwyższym poziomie. Wizyta w salonie fryzjerskim ma być przyjemnością. W takich salonach nie może zatem zabraknąć dobrze wyposażonych urządzeń, takich jak chociażby myjnie fryzjerskie. Obecnie coraz częściej wybiera się je w zintegrowanym i kompaktowym wydaniu, najwygodniejszym dla klienta oraz samego stylisty.

Myjnia fryzjerska czyli wygoda dla Klienta i stylisty

Przed strzyżeniem włosów, malowaniem ich oraz wieloma innymi zabiegami, głowę należy dokładnie umyć i oczyścić. Wiele osób wykonuje mycie w domu, ponieważ to przyspiesza również samo wykonanie usługi i czyni ją nieco tańszą. Jednak ogromna liczba osób decyduje się na to, aby skorzystać z mycia włosów w salonie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że tam można skorzystać z naprawdę wysokiej jakości kosmetyków, takich jak szampony oraz odżywki renomowanych marek. Poza tym fryzjer jest osobą, która naprawdę bardzo dobrze zna się na włosach. Myje je zatem dokładnie, nakłada różnego rodzaju środki pielęgnujące i skupia się na detalach, o których my podczas mycia włosów tak naprawdę nawet nie myślimy.

Oczywiście mycie włosów wiąże się z korzystaniem z profesjonalnych myjni fryzjerskich. Są one standardem w każdym salonie. Wygodny fotel oraz komfortowa umywalka służą do mycia włosów długich, jak i krótkich. Są dostosowane do każdej osoby, można je dowolnie regulować i właśnie z tego względu, to urządzenie cenione przez samych fryzjerów, jak i osoby odwiedzające ich salony.

Z czego składa się myjnia fryzjerska?

Myjnie fryzjerskie mają bez wątpienia wpływ na to czy dany klient będzie ponownie chciał nas odwiedzić w salonie. Oczekuje on bowiem komfortowej usługi i wykonania jej na wysokim poziomie. Tam gdzie klienci to znajdują, bardzo chętnie wracają. Myjnie fryzjerskie mogą być zarówno przenośne, jak i stacjonarne. Bardzo często są one od razu zintegrowane z umywalką, co jest dużym plusem. Kupuje się jeden sprzęt i ustawia go w dowolnym miejscu. Można również zdecydować się na postawienie umywalki, a następnie dokupienie do niej fotela. Takie rozwiązanie jednak nastręcza nieco większych trudności w trakcie takiego właśnie wyboru.

Myjnia zatem składa się z fotela oraz umywalki. Podczas mycia włosów to właśnie taka myjnia odpowiada za komfort klienta i to, czy będzie on zadowolony z usług już na samym początku ich wykonywania.

Wiele myjni jest tapicerowanych, można zakupić je w rozmaitych kolorach oraz wzorach. Ponadto możliwe jest także dopasowanie ich do stylu w salonie, ponieważ mają one różnorodny design. W przypadku niektórych z nich, kupuje się je w zestawie z elektrycznym podnóżkiem. To dodatkowe udogodnienie, które jest w stanie zapewnić klientowi usługi na najwyższym poziomie. Znacznie wyższym komfort zapewniają również myjnie z masażem, które coraz częściej są wybierane do salonów fryzjerskich.

Jeśli jesteśmy w posiadaniu dość dużego salonu fryzjerskiego lub też salonu piękności, to warto rozważyć zasadność zakupu myjni podwójnej. Idealnie nadaje się ona do obsługiwania większej ilości klientów w tym samym czasie.

Myjnie fryzjerskie: CENA

Myjnie fryzjerskie w ich podstawowym wydaniu, można zakupić już za lekko ponad 1000 złotych. Zazwyczaj są one jednak pozbawione różnego rodzaju udogodnień. Ze średniej półki cenowej można natomiast wybrać myjnię za mniej więcej 2000 złotych, posiadające chociażby regulowane misy porcelanowe. Za 3000 tysiące można otrzymać pojedyncze myjnie wyposażone w masaż wibracyjny. Natomiast myjnie podwójne są już droższe choć opłaca się kupować bardziej je, niż dwie pojedyncze.

Szeroki wybór myjni fryzjerskich, można znaleźć między innymi w hurtowni: https://salonova.pl/myjnie-fryzjerskie. Dostępne są tam myjnie z różnego rodzaju udogodnieniami, takimi jak masaż lub też elektryczny podnóżek. Można wybrać również myjnię podwójną, idealną do dużego salonu. Zróżnicowane ceny pozwalają natomiast na znalezienie idealnego produktu dla każdej osoby, niezależnie od jej budżetu przeznaczonego na wyposażenie wnętrza. Kupując taki sprzęt warto mieć jednak świadomość tego, iż jest to inwestycja na lata, na której nie warto przesadnie oszczędzać.

16 marca 2021 Prowadzenie firmy

0 Komentarze