Pieczątki gotowe w 5 minut? Tak, to możliwe!

30 października 2018 Prowadzenie firmy

Stemple są potrzebne w wielu sytuacjach. Szczególnie przydają się firmom, m.in. do uwiarygodniania różnego rodzaju dokumentów. Korzystają z nich jednak również osoby wykonujące wolne zawody, w tym prawnicy czy lekarze. I Ty chcesz zamówić pieczątkę? Wbrew pozorom, nie musisz na nią czekać kilku dni. Wybierz punkt, który stosuje nowoczesne maszyny stemplarskie.

Pieczątki wyrabia się od wieków. Ich technologia produkcji ulegała wielu zmianom. Pierwsze powstawały m.in. z gliny czy metalu. Obecnie jednak te materiały, podobnie jak drewno, stały się niemal zupełnie zbędne. Na rynku pojawiły się bowiem nowoczesne, szybkie technologie produkcyjne. Rewolucję przyniosły błyskowe maszyny do produkcji pieczątek oparte o japońską technologię Sun Stamper. Za ich pomocą stemple można wykonać nawet w 5 minut. Jak to działa?

Nowoczesne automaty stemplarskie skracają proces produkcji do minimum

Błyskowe maszyny do produkcji pieczątek, które w Polsce oferuje Modico, upraszczają proces ich produkcji do absolutnego minimum. Wystarczy krótkie przeszkolenie, aby móc bez problemu wykonywać pieczątki. Proces wygląda następująco.

  1. Za pomocą programu graficznego powstaje projekt pieczątki – a więc wzór napisu, który ma ona odbijać. Może on być uzupełniony o firmowe logo lub inną grafikę.
  2. Pozytyw wzoru drukuje się przy pomocy standardowej drukarki laserowej na folii KIMOTO.
  3. Do maszyny błyskowej wkłada się specjalną gumkę oraz folię światłoczułą i zaciska klamrę maszyny.
  4. Teraz wystarczy nacisnąć przycisk „START”
  5. Maszyna wykona 3 błyśnięcia i gumka będzie gotowa. Teraz wystarczy ją umieścić w dedykowanej ramce wraz z natuszowanym wkładem. Gotowe!

Kto może sięgnąć po maszyny do produkcji pieczątek?

Z uwagi na to, jak prosta stała się technologia wyrobu pieczątek, wzrósł też krąg zainteresowanych zakupem urządzeń do ich produkcji. Z jednej strony bowiem, mogą być one wykorzystane przez punkty, w których usługowi wyrabia się stemple. Korzystając z urządzeń w technologii błyskowej, można zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną. Z drugiej strony, wykorzystać je mogą także firmy, które rocznie produkują kilkadziesiąt lub więcej stempli dla swoich pracowników – zwłaszcza że sprzęt nie zajmuje wiele miejsca.

I Ty zastanawiasz się nad zakupem automatu stemplarskiego? Skontaktuj się np. z firmą Modico i uzyskaj więcej informacji.

 

Artykuł partnera

30 października 2018 Prowadzenie firmy

0 Komentarze