Rolki do kas fiskalnych

17 września 2018 Prowadzenie firmy

Każdy, kto zdecyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej wie, że kasa fiskalna to jego podstawowe narzędzie pracy. Bez znaczenia jest, czy jesteśmy właścicielami sklepu lub hurtowni czy też wykonujemy wolny zawód. Jedno jest pewne - będziemy musieli zaopatrzyć się w odpowiednie materiały eksploatacyjne. Jednym z nich są rolki do kas fiskalnych. Wydawać by się mogło, że jest to mało znaczący produkt. Tymczasem na rynku dostępne są ich różne rodzaje. Co powinieneś wiedzieć o rolkach do kas fiskalnych?

Rodzaje rolek do kas fiskalnych

Najczęściej spotykanym rodzajem rolek do kas fiskalnych są rolki offsetowe, które doskonale nadają się do igłowego mechanizmu drukującego. Papier stosowany do produkcji takich rolek może być bezpyłowy lub celulozowy. Ten drugi charakteryzuje się śnieżnobiałym odcieniem. Innym rodzajem rolek do kas fiskalnych są rolki termiczne. Zastosowanie tego typu rolek jest konieczne w przypadku, jeśli posiadamy kasę fiskalną z termicznym mechanizmem drukującym. Tego rodzaju papier jest nieco droższy, ale za to zapewnia minimum pięć lat widoczności wydruku, czyli dokładnie tyle ile jesteśmy zobowiązani przechowywać wydruki według normy prawnej. Co więcej, rolki termiczne mogą być dodatkowo zabezpieczane przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV, oleje, plastyfikatory czy wilgoć zawarta w powietrzu. Istnieje również nowoczesne rozwiązanie dla posiadaczy kas fiskalnych w postaci rolek samokopiujących. Przeważnie są to rolki dwuwarstwowe, z czego pierwsza warstwa jest wykonana z papieru offsetowego, zaś druga z wysokiej czułości papieru Self Contained. Takie rozwiązanie w wielu przypadkach może okazać się korzystniejsze. Przede wszystkim jego zaletą jest zastosowanie najwyższej jakości papieru, na którym wydruk jest widoczny minimum pięć a maksimum dwadzieścia pięć lat. Co więcej, warto zwrócić uwagę, że rolki samokopiujące nie tracą zdolności do kopiowania po pięciu latach. Jest to jednak rozwiązanie droższe.

rolki do kas fiskalnych

Rolki termiczne do kas fiskalnych znajdziesz w ofercie sklepu Alibiuro.pl

Jak wybrać rolki do kas fiskalnych?

Decydujmy się na produkty od sprawdzonych producentów, które zapewnią nam wysoką jakość wykonania produktu. Warto jest zdecydować się na papier o eleganckim wzornictwie, gustownej formie oraz odcieniu. Wbrew pozorom, wygląd otrzymanego paragonu nie jest bez znaczenia i ma wpływ na sposób, w jaki jest postrzegany nasza firma. Starannie opracowany projekt papieru w rolce fiskalnej oraz jego świetna jakość spowodują, że wykonywanie zawodowych obowiązków stanie się znacznie bardziej efektywne. Wybierając najwyższej jakości rolkę do kasy fiskalnej masz gwarancję, że Twoje urządzenie liczące przez długi czas będzie działało sprawnie. Warto mieć na uwadze, że żywotność Twoich urządzeń biurowych zależy w dużej mierze od sposobu ich eksploatacji. Dlatego właśnie należy decydować się na najwyższej jakości produkty. Zapewniają stylowy wygląd i ergonomiczność pracy.

Wymiana rolki w kasie fiskalnej

Jak prawidłowo wymienić rolkę w kasie fiskalnej? Na początku naciśnij przycisk na urządzeniu, który spowoduje otwarcie go i wyjmij zużyty wałek drukujący. Następnie należy w jego miejsce włożyć nowy. W pierwszej kolejności powinieneś zdjąć pokrywę tuby nowego wałka, następnie nacisnąć przycisk zamka wałka i otworzyć go. Trzymając wciśnięty przycisk wałka, należy włożyć go do otworu w urządzeniu, który jest przeznaczony na wałek drukujący. Następnie przechylamy urządzenie do pozycji poziomej i czekamy aż nowy wałek wpadnie w otwór.

17 września 2018 Prowadzenie firmy

0 Komentarze