Ile kosztują okulary do komputera?

4 lutego 2019 Prowadzenie firmy

Po całym dniu spędzonym przed komputerem nasze oczy mogą być bardzo zmęczone. Nawet jeżeli tego nie czujemy, to wymagają one szczególnej opieki. Dlatego warto zastanowić się, czy nie powinniśmy zainwestować w specjalne okulary do pracy przed komputerem. Ich cena nie musi być bardzo wygórowana, natomiast mamy wtedy pewność, że dbamy o swój zmysł wzroku, który ma nam przecież posłużyć jeszcze przez wiele lat.

Wpływ komputera na wzrok

Pracując przed komputerem nasz wzrok jest przez długi czas utkwiony w jednym punkcie. Taki stan powoduje, że mięśnie gałki ocznej zaczynają wiotczeć, a to prowadzi do problemów z akomodacją oka. Dodatkowo praca przed monitorem może bardzo zaszkodzić tym, którzy zmagają się z tak zwanym zespołem suchego oka. Co zatem zrobić, aby zniwelować skutki szkodliwego działania niebieskiego światła, jakiemu poddawane są nasze oczy podczas długich godzin spędzonych przed komputerami? Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup specjalnych okularów.

Powinniśmy także zwrócić uwagę na BHP pracy z komputerem. Musimy pamiętać o tym, że odległość naszych oczu od monitora powinna wynosić od 40 do 75 cm. Dodatkowo pracując 8 godzin dziennie zgodnie z Kodeksem pracy należy nam się 5 minut przerwy na każdą godzinę pracy. Warto wtedy odwrócić wzrok od komputera, dzięki czemu nasze oczy będą mogły odpocząć.

okulary do komputera ceny

Jak dobrać okulary do komputera?

Nawet jeżeli nie mamy stwierdzonej żadnej wady wzroku, to możemy poprosić okulistę o dobranie specjalnych soczewek, które będziemy używali tylko w momencie pracy przed monitorem. Warto tutaj pokreślić, że dobrze dobrane okulary do pracy poprawią kontrast oraz ostrość widzenia. Ceny okularów do komputera zależą między innymi od tego, czy mamy wadę wzroku. Jeżeli jesteśmy dalekowidzami lub krótkowidzami, to nasze szkła będą przede wszystkim wyposażone w odpowiednie dioptrie oraz cylindry (w przypadku astygmatyzmu). Natomiast w przypadku braku wady wzroku będą to tak zwane zerówki. Ich podstawową zaletą będzie obecność specjalnych filtrów oraz antyrefleksu. Właśnie te warstwy chronią nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania.

Hurtownia optyczna AVM

Hurtownia optyczna AVM oferuje swoim klientom najlepszej jakości szkła, które ochronią nasze oczy. Firma oferuje duży wybór okularów, które są wyposażone w specjalną powłokę antyrefleksyjną LED-Protect.

Jednym z ważniejszych założeń hurtowni optycznej jest przedstawienie klientom szerokiej oferty oprawek okularowych różnych firm, do których okuliści pomogą dobrać najlepsze szkła z antyrefleksem. Cena szkieł może się zaczynać już od 100 zł (w zależności od wyposażenia). Koszt oprawek jest z reguły narzucony bezpośrednio przez producenta. Firma AVM od początku swojego istnienia, czyli od 2003 roku, stara się udostępnić jak najszerszej grupie klientów markowe okulary do komputera w konkurencyjnych cenach. Dzięki temu, pracując długie godziny przed monitorem, możemy mieć pewność, że nasze oczy są chronione, a my nie będziemy już czuć dyskomfortu.

4 lutego 2019 Prowadzenie firmy

0 Komentarze