Jak w pełni wykorzystać powierzchnię magazynową?

1 listopada 2018 Prowadzenie firmy

Każda firma, której działalność wiąże się z koniecznością posiadania magazynu, rozumie wagę odpowiedniego zagospodarowania powierzchni. Przechowywanie towarów to koszt, który można zminimalizować przy odpowiednim podejściu. Pierwszy krok powinien stanowić odpowiedni wybór regałów magazynowych, które wymiernie zwiększą możliwości przechowywania towarów. To opcja korzystna zwłaszcza dla tych firm, które po okresie wynajmowania decydują się na zbudowanie własnych magazynów.

Kosztowne przechowywanie

Większość początkujących firm decyduje się na wynajmowanie powierzchni magazynowej, która zapewni im możliwość przechowywania towarów. Ziemia, hala, regały magazynowe - to wszystko znajduje się poza zasięgiem finansowych możliwości rozwijającego się przedsiębiorstwa. Niestety, im bardziej rozwinięty przemysłowo teren, tym droższe i trudniej dostępne są magazyny pod wynajem. W stolicy cena wynajmu jednego metra kwadratowego magazynu może wynosić nawet 50 zł na miesiąc. Trzeba też liczyć się z dodatkowymi opłatami, na przykład za wynajem na krótki okres.

Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na inwestycję we własne magazyny. Kupują ziemię, regały magazynowe, wózki widłowe. Taka inwestycja pozwala nie tylko przechowywać wygodnie własny towar, ale też wynająć powierzchnię magazynową innym. Warto jednak uważnie przemyśleć wszystkie decyzje, zwłaszcza te dotyczące wybranych systemów przechowywania.

Zobacz regały metalowe na https://www.bmserwis.pl/regaly-metalowe-magazynowe-crwx.html >>

Regały magazynowe

Wybierając odpowiednie regały magazynowe, trzeba wziąć pod uwagę kilka parametrów. Bardzo istotna jest ich wysokość - pomieszczenie do przechowywania towarów powinno być w miarę możliwości całkowicie zagospodarowane. Puste przestrzenie pod dachem to czysta strata miejsca, a co za tym idzie - również pieniędzy. Wiele firm, w tym BM Serwis, wykonuje solidne regały na wymiar, tak, by odpowiednio wypełniały dostępną przestrzeń.

Kolejną ważną cechą regałów jest ich udźwig czy też wytrzymałość. Regały metalowe sprawdzają się o wiele lepiej niż drewniane, gdy przechowywane będą towary o sporym ciężarze. Udźwig standardowego regału CRWX firmy BM Serwis wynosi 3000 kg.

W magazynie trzeba też koniecznie zadbać o bezpieczeństwo. Towary muszą leżeć stabilnie, a dostęp do nich nie powinien narażać nikogo na uszczerbek zdrowia i wypadki. Dlatego tak ważne jest wybranie regałów ze sprawdzonego źródła, z certyfikatami bezpieczeństwa.

regały magazynowe

Regały magazynowe znajdziesz na https://bmserwis.pl

Co oprócz regałów?

Gdy już wiadomo, jak będzie wyglądał system przechowywania, regały metalowe zostały wybrane i zamówione, warto zastanowić się też nad sposobem pracy w magazynie. Wózki widłowe to w większości przypadków niezbędna inwestycja, bez której trudno byłoby wyobrazić sobie sprawne działanie.

Jeśli towar nie jest szczególnie delikatny, można również przemyśleć wykorzystanie przestrzeni niezadaszonej. Niektóre nowoczesne systemy regałów spełniają także z powodzeniem funkcję dodatkowych podpór dachu. Razem z rozwojem przemysłu rozwijają się i zmieniają także magazyny. Coraz mniej szpecą krajobraz i jednocześnie umożliwiają przechowywanie coraz większych ilości towarów.

1 listopada 2018 Prowadzenie firmy

0 Komentarze