Drukarka etykiet - jak wybrać najlepszą?

21 listopada 2019 Prowadzenie firmy

Drukowanie etykiet szybko okazuje się nieodzownym zadaniem w każdym sklepie czy magazynie. Opisane powinny być towary, poszczególne półki, opakowania. Możliwość szybkiego drukowania samoprzylepnych etykiet znacznie ułatwia pracę i przyspiesza ją. Zakup wydajnej drukarki etykiet obniża koszty związane z ich zamawianiem w drukarni i pozwala zaoszczędzić czas. Warto jednak poświęcić chwilę na zastanowienie, jaka drukarka etykiet będzie najlepsza i najskuteczniej spełni swoje funkcje.Do czego przydaje się drukarka etykiet?

Za pomocą drukarki etykiet można szybko i na miejscu wydrukować:etykiety na produktyetykiety z tłumaczeniem na język polski,etykiety opisujące pudła i regały,etykiety kurierskie,etykiety adresowe,kody kreskowe,kody QR.

Nietrudno wyobrazić sobie, jak wiele pracy oszczędza dobrze wybrane urządzenie tego typu. Nie trzeba już składać zamówienia w drukarni, czekać na jego realizację, a następnie go odbierać. Etykiety można drukować od ręki, w odpowiedzi na bieżące zapotrzebowanie. Jednak nie każda drukarka etykiet sprawdzi się tak samo dobrze w każdej firmie. Co należy wziąć pod uwagę, wybierając jeden z dostępnych modeli? Z pewnością rozdzielczość, typ drukarki (przenośna, stacjonarna), jej wydajność, możliwość drukowania etykiet w kolorze. Warto sprawdzić, jak szybko pracuje drukarka i z jakim oprogramowaniem komputerowym jest kompatybilna. Modele przenośne powinny być też wyposażone w paski na rękę oraz wygodny, spory wyświetlacz LCD.Rozdzielczość i kolor

Rozdzielczość decyduje o tym, jak wyraźny będzie wydruk. Jeśli w sklepie drukuje się etykiety małe, kody QR lub kody kreskowe, konieczne jest zainwestowanie w urządzenie o możliwie wysokiej rozdzielczości. Dzięki niemu wszystko, co wydrukuje drukarka etykiet będzie czytelne i łatwe w odbiorze. Jeśli zapotrzebowanie na etykiety jest niewielkie, a przy tym zamieszczona na nich treść będzie raczej niezbyt obszerna, wystarczy urządzenie o przeciętnej rozdzielczości. Warto jednak pamiętać, że klienci muszą z łatwością odczytywać etykiety. Drobny, rozmazany maczek zniechęca zarówno do oglądania, jak i kupna.

Nie wszędzie jest też koniecznie drukowanie w kolorze. Atrakcyjne, kolorowe etykiety drukują urządzenia zwane drukarkami termotransferowymi. Innego typu urządzenia są przygotowane jedynie do drukowania w czerni i nie da się z nich pomogą stworzyć kolorowych etykiet.Wydajność pracy drukarki

Wydajność urządzenia zależy bezpośrednio od zapotrzebowania na etykiety w danym sklepie czy magazynie. Jeśli zapotrzebowanie jet bardzo duże, warto zainwestować w urządzenie drukujące więcej niż 60 000 etykiet miesięcznie. W niewielkich biznesach sprawdzają się drukarki pozwalające na wydrukowanie 15 000 - 20 000 etykiet na miesiąc.

Ważny jest też maksymalny rozmiar etykiet, jakie może wydrukować urządzenie. Oczywiście im większe etykiety, tym większa drukarka etykiet (a co za tym idzie, mniej mobilna).Wygoda użytkowania

W ofertach producentów dostępne są drukarki przenośne oraz stacjonarne. Drukarka przenośna jest niezwykle wygodna w obsłudze, jednak trzeba liczyć się z faktem, że nie będzie drukowała na ogromna skalę. Jeśli dzienne zapotrzebowanie obejmuje nie sztuki, a setki etykiet, lepiej jest wyposażyć firmę w drukarkę stacjonarną. Biorąc pod  uwagę wygodę użytkownika, warto też zastanowić się nad drukarką z wbudowanym oprogramowaniem, które pomaga zaprojektować etykietę na miejscu. Przenośne modele powinny być wyposażone w pasek na rękę, a także posiadać duże, wyraźne wyświetlacze, na których wszystko bez problemu widać.

21 listopada 2019 Prowadzenie firmy

0 Komentarze