Produkcja wypełniaczy do paczek we własnym zakresie

10 stycznia 2023 Prowadzenie firmy

Wysyłanie towarów przesyłkami kurierskimi bez wypełniaczy jest niemożliwe. Gdy wysyłasz tylko kilka paczek, nie stanowią one żadnego problemu. Ale jeśli trzeba przewieźć setki lub tysiące produktów dziennie, zamówienie i przechowywanie wypełniaczy może stać się problemem. Istnieją dwie opcje: outsourcing (zlecenie pakowania lub całej obsługi wysyłki firmie zewnętrznej) lub zakup maszyny do produkcji wypełniaczy we własnym zakresie.

Rodzaj towarów, które wysyłasz, określi rodzaj maszyny i wypełniacza, który wybierzesz. Wypełniacze papierowe i powietrzne to najbardziej popularne i opłacalne opcje.

Nie przechowuj powietrza

Przykład poduszek powietrznych jest świetnym przykładem skali problemu przechowywania wypełniaczy. Stosunek objętościowy między produktem gotowym a materiałem produkcyjnym wynosi około 1:1 000. Wypełniacz ten jest wymagany w dużych ilościach. Maszyna do produkcji wypełniacza z tektury wydaje się być koniecznością.

Cena maszyny będzie zależała od tego jak duże są poduszki i jak szybko się je wykonuje. Im więcej poduszek chcemy wykonać, tym cena będzie wyższa. Ważne jest, aby przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów obliczyć koszt zakupu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym cenę końcowego wypełniacza, jak również koszt magazynowania (w tym wszelkie straty), a także planowanie zakupów i zarządzanie zapasami (zapewnienie odpowiedniej ilości wypełniacza, aby utrzymać pracę pakowarek).

Folia bąbelkowa

Papier jest dobry na wszystko

Papier jest najbardziej uniwersalnym i popularnym wypełniaczem. Jako wypełniacz może być wykonany z dwóch podstawowych form:

  • Papier gnieciony - szary papier pakowy cięty z rolki lub składany jest gnieciony w matę lub wielowarstwowy "sznur" (dodatkowo profilowany i perforowany dla zwiększenia właściwości amortyzujących). Może to być proces ręczny lub mechaniczny.
  • Tektura karbowana i profilowana - Jest to opcja przyjazna środowisku, która pozwala (przy użyciu mechanicznej maszyny do karbowania) przekształcić opakowania kartonowe w maty o różnej szerokości i długości o doskonałych parametrach (skuteczna amortyzacja, stabilizacja towaru w opakowaniu).
  • Proste ręczne zgniatarki można kupić już przy kilkunastu przesyłkach dziennie. Profesjonalne, trwałe i wydajne krajalnice do kartonu są najdroższe. Są najbardziej efektywne, gdy pojawia się problem z utylizacją opakowań kartonowych.

Komfort nieplanowania

Własne maszyny do produkcji wypełniaczy z tektury zdejmują z nas konieczność planowania i zapewnienia odpowiedniej ilości wypełniaczy. Łatwiej jest uzyskać odpowiednie materiały do produkcji niż produkt zamawiany z zewnątrz.

Nasze własne maszyny do napełniania są świetną opcją dla elastycznego i opłacalnego rozwiązania dla szerokiej gamy produktów. Bez konieczności utrzymywania zapasów lub planowania precyzyjnych zamówień, zawsze mamy dokładnie to, czego potrzebujemy. Pozwala to na dokładniejsze planowanie wydatków i tworzenie realistycznych budżetów.

10 stycznia 2023 Prowadzenie firmy

0 Komentarze