Kursy barmańskie od Coffee Break – co warto wiedzieć?

14 grudnia 2018 Kursy

Wyobraź sobie taką sytuację. Sobota wieczór, impreza z przyjaciółmi, po kilku tańcach na parkiecie wszyscy kierują się do baru zaspokoić pragnienie. Zamawiacie drinki o szalonych nazwach i obserwujecie, jak barman z wirtuozerią łapie butelki, obraca szklankę, kostki lodu fruwają w powietrzu, kolorowe alkohole mieszają się tworząc rewelacyjny koktajl, który dostajecie ostatecznie do ręki uwieńczony słomką i ozdobą z owoców. I ta myśl - "Też bym chciał tak umieć robić drinki". Na szczęście, można się tego nauczyć!

Coffee Break, firma specjalizująca się w sztuce przygotowywania kawy, ma propozycję również dla fanów mocniejszych trunków. Kurs barmański, oferowany przez zespół z Wrocławia, to doskonała okazja dla Ciebie, aby poznać tajniki pracy za barem i nauczyć się tworzyć niepowtarzalne koktajle.

Czterodniowe szkolenie łączy teorię z praktyką i uczy nie tylko miksowania alkoholi, ale również wszystkiego, co aspirujący barman powinien wiedzieć o tym fachu. Każdy z czterech dni szkolenia to sześć godzin nauki, w tym dwie godziny teorii i cztery praktyki. Każdy z uczestników będzie miał okazję dowiedzieć się czegoś na temat procesów produkcji alkoholi, technik miksowania, doboru odpowiedniego szkła do drinków, ozdabiania koktajli, a także obsługi sprzętu barmańskiego i obsługi klienta.

Co podawać w jakiej szklance? Jakie istnieją gatunki alkoholi? Jaka przygotować idealny koktajl według receptury? Co można zrobić z wódki, a co z tequili? Jak stworzyć płonące shoty? A mrożone koktajle ze świeżymi owocami? A może bezalkoholowe smoothie? Do czego przygotować ozdobę z pomarańczy, a do czego z limonki? Jaka jest etyka pracy za barem? I jak obsłużyć klienta, aby zawsze odszedł od baru zadowolony? Na te i inne pytania można uzyskać odpowiedź na kursie prowadzonym przez ekipę z Coffee Break. Pełen profesjonalizm i miła atmosfera stanowią połączenie gwarantujące wysoki poziom przekazywanej wiedzy, ale też świetną zabawę w czasie zajęć.

Prowadzący szkolenie to ludzie z wieloletnim doświadczeniem pracy za barem w renomowanych hotelach i restauracjach, a sam kurs przygotowany jest w oparciu o standardy IBA (International Bartenders Association, czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Barmanów).

Na stronie internetowej www.coffeebreak.pl znaleźć można szczegółowe informacje na temat szkolenia oferowanego przez firmę. Znajdziecie tam dokładną listę tematów poruszanych w poszczególnych dniach kursu, szczegóły odnośnie terminów, czasu trwania szkolenia, kosztów i egzaminu kończącego szkolenie. Uczestnicy, którzy zdadzą egzamin otrzymają dyplom potwierdzający nabyte umiejętności.

Jednak największą nagrodą będzie możliwość zaimponowania znajomym i zorganizowania we własnym domu imprezy godnej najlepszych barów. Dzięki szkoleniu z Coffee Break będziesz mógł przygotować drinki, które zaspokoją smaki wszystkich Twoich przyjaciół.” - opowiada Paweł Buczek z http://coffeebreak.pl/pelna-oferta-barmanska/.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś w domu przygotować dla siebie lub znajomych coś bardziej wyrafinowanego niż wódka z colą; jeśli kiedykolwiek zamówiłeś przy barze kolorowego drinka zamiast klasycznego piwa, głównie dlatego, że sprawia ci przyjemność obserwowanie procesu przygotowywania go; albo jeśli po prostu chcesz poszerzyć swoje umiejętności o coś zupełnie nowego i rozwinąć oryginalne hobby - kurs barmański Coffee Break to coś dla Ciebie! Odwiedź stronę internetową, poznaj szczegóły i skontaktuj się z organizatorami, aby zapisać się i poznać tajniki bycia barmanem!

14 grudnia 2018 Kursy

0 Komentarze