Planujesz zakup auta? Wykorzystaj kalkulator kredytu samochodowego!

28 grudnia 2020 Kredyty i finanse

​Obecnie samochód jest najpopularniejszym środkiem transportu. Umożliwia komfortowe przemieszczanie się po mieście i jest nieoceniony w czasie rodzinnych podróży. A to nadal nie wszystkie korzyści, jakie przynosi. Chcesz kupić auto i cieszyć się możliwościami, które zapewnia, ale nie masz wystarczającego kapitału? Może zamiast stawiać na fabrycznie nowy samochód, warto pomyśleć nad używanym egzemplarzem? Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, w obu przypadkach możesz wnioskować o kredyt samochodowy. Finansowanie pozwoli Ci nabyć pojazd bez konieczności sięgania po zaoszczędzone pieniądze. Wykorzystaj kalkulator kredytowy, by znaleźć dobrą ofertę i poznać koszt przyszłej raty. Poniżej wyjaśniamy, czym właściwie jest to narzędzie i dlaczego opłaca się go używać. Sprawdź!

Nowy pojazd potrzebny od zaraz?

Jesteś w sytuacji bez wyjścia – Twój samochód odmówił posłuszeństwa lub z innych powodów musisz niezwłocznie kupić nowe auto? Dzięki możliwościom, jakie obecnie oferuje rynek usług bankowych, nie wiąże się to z ponoszeniem dużych, jednorazowych kosztów. A wszystko to za sprawą finansowania, które możesz rozłożyć na dogodne raty – nienadwyrężające Twojego domowego budżetu. Jeżeli spełniasz wymogi stawiane przez bank, z łatwością uzyskasz kredyt samochodowy, pozwalający na zakup wymarzonego pojazdu. Jest to rozwiązanie korzystniejsze finansowo niż pożyczka lub kupno za gotówkę. 

Wykorzystując kalkulator kredytów, szybko przekonasz się o zaletach tego rodzaju finansowania i znajdziesz ofertę dopasowaną do Twoich możliwości i potrzeb. 

Kalkulator kredytu samochodowego – co to takiego?

Narzędzie to jest nieocenione, jeśli chcesz nabyć auto z pomocą banku. Kalkulator kredytu samochodowego pozwoli Ci porównać oferty poszczególnych instytucji finansowych i dokonać kalkulacji kosztów zobowiązania. Pamiętaj jednak, że propozycje i wyniki, które otrzymasz, nie są wiążące, a jedynie szacunkowe. Ostateczną sumę poznasz udając się do banku lub wnioskując o kredyt online. 

Jakie dane musisz znać, by móc z niego skorzystać? 

Przede wszystkim najpierw warto określić, jaki pojazd chcesz kupić. Odwiedź salon samochodowy lub dealera aut używanych, by podjąć ostateczną decyzję. Po wybraniu modelu i poznaniu ceny możesz przejść do kalkulacji. Kalkulator rat kredytu „poprosi” Cię o wskazanie:

 • celu finansowania – czy jest to pojazd nowy, czy używany,
 • roku produkcji auta – w przypadku używanego egzemplarza, co do zasady, nie powinien on mieć więcej niż 10 lat, co jednak jest zależne od regulaminów poszczególnych banków,
 • kosztu zakupu – suma, jaką musisz zapłacić za samochód w salonie lub obecnemu właścicielowi,
 • kwoty kredytu – gotówka, którą chcesz uzyskać (jeżeli masz oszczędności i pragniesz z nich skorzystać, możesz wnioskować o niższą sumę niż koszt zakupu, wyrównując różnicę swoim kapitałem),
 • okresu spłaty – kredyt samochodowy możesz rozłożyć nawet na 10 lat,
 • rodzaju rat – mogą być równe lub malejące.

Po uzupełnieniu tych danych wystarczy, że klikniesz „Oblicz” i uzyskasz przejrzyste zestawienie ofert.

Gdzie znajdziesz to narzędzie?

Szybkiej kalkulacji dokonasz online – bez wychodzenia z domu. Chcąc wziąć kredyt na samochód, poszukaj kalkulatora rat w internecie. Zanim podejmiesz pochopną decyzję o skorzystaniu z oferty danego banku, koniecznie zapoznaj się z tym narzędziem. Jeśli natomiast chcesz się dowiedzieć, czy w ogóle masz szansę na finansowanie, sprawdź kalkulator zdolności kredytowej – również dostępny online.

Dlaczego warto z niego skorzystać?

Dzięki niemu poznasz przybliżoną wartość opłat, które poniesiesz w przyszłości, jeśli zdecydujesz się wnioskować o kredyt samochodowy. Kalkulacja i zestawienie propozycji banków pozwolą Ci dowiedzieć się, jaką szacunkową wysokość będą miały:

 • prowizja, 
 • oprocentowanie (czyli również odsetki),
 • raty,
 • ubezpieczenie kredytu.

Znając przybliżone wartości powyższych kosztów, bez problemu wybierzesz najkorzystniejszą ofertę. Oszczędzisz też czas, bo propozycje banków szybko porównasz przez internet – bez konieczności odwiedzania poszczególnych instytucji. A co najważniejsze, z łatwością zaplanujesz swój budżet.

Zrealizuj swój cel

Wiesz już, czym jest kalkulator rat i jakie korzyści zyskujesz, używając go. Nie pozostało Ci więc nic innego, jak tylko wybranie pojazdu i dopełnienie formalności związanych z finansowaniem. Chcąc uzyskać kredyt samochodowy, kredytobiorca zobowiązany jest m.in. do:

 • wypełnienia wniosku kredytowego,
 • przedstawienia swojego dowodu tożsamości,
 • dostarczenia zaświadczenia o zarobkach,
 • przekazania kopii dowodu rejestracyjnego pojazdu (czasami wymagana będzie również karta pojazdu),
 • przedłożenia dowodu zakupu samochodu.

Inwestycję możesz także sfinansować poprzez kredyt gotówkowy. Porównaj dostępne propozycje, zawnioskuj o pieniądze i zrealizuj swoje plany.

Artykuł partnera

28 grudnia 2020 Kredyty i finanse

0 Komentarze