Czym jest kredyt konsolidacyjny?

13 maja 2019 Kredyty i finanse

Kredyty konsolidacyjne pozwolą zminimalizować koszt obsługi paru osobnych zobowiązań, przedłużają czas zapłaty, obniżają ratę comiesięczna oraz porządkują finanse. Jednakże nie jest także tak, iż procedury wykorzystywane w wypadku konsolidacji są niezwykle łatwe oraz nie pociągają ze sobą żadnych wydatków. Należałoby uzmysłowić sobie jakie są zalety oraz wady konsolidacji zobowiązań. Każda osoba, jaka pragnie się dowiedzieć ciekawych rzeczy na temat kredytu konsolidacyjnego, powinna zajrzeć na stronę internetową https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-konsolidacyjny/.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja to mechanizm łączenia się paru firm, artykułów lub podmiotów w jeden, jaki z założenia ma działać lepiej. Tak samo – hipotetycznie – jest z kredytem konsolidacyjnym. Jest to zestawienie paru wcześniej zaciągniętych zobowiązań w jedno, z jednolitą stopą procentową (zwykle mniejszą) i czasem zapłaty oraz – co najistotniejsze – mniejszą comiesięczną ratą kredytową. Konsolidacji mogą podlegać prawie wszystkie kredyty, od hipotecznych, samochodowych po owe ratalne lub debetowe. Obecnie już wiemy co to jest kredyt konsolidacyjny, lecz zaraz zaraz, mniejsza stopa procentowa, mniejsza comiesięczna kwota zobowiązań, zatem gdzie jest haczyk? Mianowicie tenże rodzaj kredytu jest na tyle charakterystyczny, iż jego największa wartość, może w prosty sposób odwrócić się w największą wadę.

Podstawowa reguła oddziaływania takiego kredytu jest niezwykle łatwa. Bierzesz własne zadłużenia (wszelkie bądź niektóre) oraz łączysz je w jedno. Taki kredyt będzie miał nowe oprocentowanie oraz jeden czas płatności comiesięcznej raty. Kwota, jaką otrzymasz, zostanie przekazana na pełną zapłatę Twoich dotychczasowych długów. Co ważne, bank nie da Ci kredytu konsolidacyjnego „do ręki”, abyś spłacił zadłużenia, jedynie sam przeleje środki na zapłatę zobowiązania, np. w innych bankach.

Kredyt konsolidacyjny - jak się ubiegać?

Czynność ubiegania się o kredyt konsolidacyjny nie różni się niczym od owej, jaka funkcjonuje przy klasycznym kredycie. Przede wszystkim inwestor musi złożyć właściwy wniosek i spełnić wymagania stosowane poprzez bank, tj. uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej (jaka zależy m.in. od przychodów wpływających na konto) i mieć dobrą historię kredytową (zaległości w spłatach mogą niekorzystnie wpłynąć na decyzję instytucji finansowej).

Zalety wynikające z kredytu konsolidacyjnego

Zamiana wielu kredytów na jeden jest ogromnym udogodnieniem w miesięcznych rozliczeniach, gdyż należy pamiętać tylko o jednej racie. Nie każdy wie, iż można łączyć zadłużenia przeróżnego typu, więc na przykład kredyt gotówkowy oraz kartę kredytową. Dużą korzyścią kredytu konsolidacyjnego jest mniejsza wartość comiesięcznej raty. Bez wątpienia mniejsza rata oddziałuje na naprawę kondycji dotychczasowego budżetu rodzinnego. Przeniesienie zadłużeń z pozostałych banków wywołuje, iż konsument dostaje możliwość pertraktacji lepszych warunków umowy. Przy zawieraniu umowy należy jednakże zwrócić uwagę, czy jest wymagane skorzystanie z płatnego ubezpieczenia bądź konta. Licząc owe dodatkowe koszty kredyt konsolidacyjny może wykazać się aż tak atrakcyjny, jak nam to się na starcie wydawało.

 

Artykuł partnera

13 maja 2019 Kredyty i finanse

0 Komentarze