Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy online?

9 lipca 2021 Kredyty i finanse

Instytucje bankowe i nie tylko prześcigają się w promocyjnych ofertach kredytowych, aby przyciągnąć klientów. Jednak oferowane przez nich produkty nie zawsze są promocyjne. Jak sprawdzić, czy promocyjna oferta jest rzeczywiście opłacalna? Z pomocą zatroskanym klientom przychodzi ranking kredytów gotówkowych, który porównuje oferty i wskazuje te najlepsze i najlepiej dostosowane do naszych potrzeb.

Sam ranking kredytów gotówkowych jest niczym innym jak zestawieniem najpopularniejszych ofert kredytów gotówkowych. W zależności od przeznaczenia i rodzaju możemy skorzystać z takiego zestawienia. Jeśli interesuje nas kredyt hipoteczny, możemy skorzystać z rankingu kredytów hipotecznych i tak do każdego wariantu kredytowego. W praktyce większość portali internetowych związanych z tematyką finansową prowadzi własny ranking kredytów gotówkowych, aby osoby potrzebujące wsparcia finansowego, mogły porównać oferty, nie wychodząc z domu.

Kredyt gotówkowy – jak wybrać najbardziej opłacalną ofertę?

Żyjemy w czasach, gdzie produkty bankowe bardzo dobrze się sprzedają i wielu Polaków stale z nich korzysta. Banki prześcigają się w promocyjnych ofertach, ale czy tak jest na pewno? Często oferta, która na pierwszy rzut oka jest wielką okazją, po zagłębieniu się w drobny druczek, okazuje się, że niesie za sobą dodatkowe, ukryte koszty np. w postaci opłaty za prowadzenie konto, czy posiadanie karty kredytowej. Korzystanie z rankingu kredytów gotówkowych jest idealnym rozwiązaniem, gdyż demaskuje te oferty i nie pozwala nam wpaść w pułapkę, zastawioną przez banki.

Ranking kredytów gotówkowych – na jakie elementy zwracać uwagę?

Najczęściej rankingi gotówkowe obejmują wyspecjalizowane oferty i ich elementy takie jak oprocentowanie, RRSO, okres spłaty i ratę kredytu. Dzięki rankingowi możemy dokładnie porównać oferty, które nas interesują. Najczęściej zależy nam na jak najtańszym wariancie, nie chcemy zbyt dużo płacić za kredyt. Jeśli nie mamy noża na gardle, warto przez dłuższy czas poobserwować sytuację na rynku kredytowym, aby sprawdzić, jakie propozycje w dłuższym okresie będą miały dla nas banki.

Taka sytuacja pozwoli nam sprawdzić, czy przedstawione oferty są rzeczywiście korzystne. Często jest tak, że oferty szybko się zmieniają, dzięki czemu banki mogą wyczuć nastroje na rynku. Z chwilą wejścia szybkich kredytów gotówkowych oferowanych przez para banki, banki zyskały dodatkowych konkurentów, którzy nie tylko szybciej wypłacali gotówkę, ale także nie byli tak restrykcyjni w kwestii sprawdzania historii kredytowej, czy ilości wypełnionych formalności.

RRSO a atrakcyjny kredyt gotówkowy

Jeśli wybieramy kredyt gotówkowy, nie możemy nie spojrzeć na wysokość RRSO. Najczęściej osoby, które po raz pierwszy biorą kredyt, porównują jedynie oprocentowanie, które nie jest jedynym kosztem, jaki będą musiały ponieść w związku z zaciągnięciem zobowiązania. Jeśli chcemy poznać wszystkie koszty związane z kredytem, warto spojrzeć na wysokość RRSO, gdyż to ta wartość zawiera wszystkie pośrednie zobowiązania wpływające na całościowy koszt kredytu. Wybierając zobowiązanie, warto kierować się podstawową zasadą, że im wyższe RRSO, tym mniej opłacalny kredyt.

Nie wystarczy jedynie zaciągnąć zobowiązania, kolejno trzeba je terminowo spłacić, dlatego wybierając kredyt gotówkowy, należy mierzyć siły na zamiary i dostosować wysokość spłaty do ilości rat. Oczywiście w terminie 14 dni od podpisania umowy z bankiem, możemy ja ustawowo rozwiązać, jednak to wiąże się z dodatkowymi formalnościami i zwrotem całości pożyczonej kwoty. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję o kredycie gotówkowym, należy dokładnie wybrać ofertę i zastanowić się, czy będziemy w stanie regularnie ją spłacać.

Zalety rankingów gotówkowych

Przygotowane rankingi kredytów gotówkowych są źródłem niezależnej wiedzy, dzięki której w szybki i jasny sposób możemy nie tylko uzyskać informacje na ich temat, ale możemy także podjąć decyzję o wzięciu konkretnego kredytu gotówkowego. Dodatkowo możemy sprawdzić, która z ofert cieszy się zaufaniem swoich klientów i która z nich jest najczęściej wybierana.

Artykuł partnera

9 lipca 2021 Kredyty i finanse

0 Komentarze