Kiedy warto skorzystać z pomocy w unieważnieniu kredytu frankowego?

22 października 2021 Kredyty i finanse

​We wrześniu 2021 roku padł kolejny rekord, jeśli chodzi o liczbę pozwów złożonych przez osoby spłacające kredyty w walucie CHF. Jednocześnie wrzesień był rekordowy także pod względem liczby orzeczeń w sprawach frankowych. Zapadło aż 300 wyroków, z czego ponad 90 proc. było korzystnych dla frankowiczów. Należysz do grona osób, które zastanawiają się nad złożeniem pozwu przeciwko bankowi, który udzielił im kredytu walutowego? Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy!

Kredyt CHF to spory problem

Jako kredytobiorca z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę, jakim problemem jest zaciągnięty kredyt. Niepewność co do wysokości comiesięcznych rat, a także co do tego, jak będą wyglądać spłaty w przyszłości – wszystko to może skutecznie odebrać poczucie finansowego bezpieczeństwa. Wiele osób nie decyduje się jednak na walkę z bankiem z prostego powodu – nie mają pojęcia, od czego zacząć!

Nic w tym dziwnego. Przygotowanie całej dokumentacji, złożenie pozwu w sądzie, a następnie uczestniczenie w rozprawie – wszystko to jest bardzo skomplikowane dla osoby, która nie ma żadnego doświadczenia. Właśnie z tego powodu warto skorzystać z pomocy kancelarii, w której pracują prawnicy doświadczeni w sprawach związanych z kredytami walutowymi. Oni doskonale wiedzą, jak unieważnić kredyt we frankach.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy kancelarii?

Tak naprawdę skorzystanie z pomocy kancelarii jest dobrym pomysłem w każdej sytuacji – szczególnie jeśli nie masz żadnego doświadczenia w składaniu pozwów sądowych. Decydując się na profesjonalne wsparcie, możesz mieć pewność, że wszystkie dokumenty będą złożone prawidłowo, a treść pozwu będzie dobrze dopasowana do Twojej umowy kredytowej.

Na skorzystanie z pomocy powinieneś zdecydować się w sytuacji, gdy zależy Ci na czasie. Nie chcesz dłużej spłacać kredytu CHF? Prawnik co prawda nie da Ci gwarancji, że Twoja sprawa zostanie rozpatrzona w kilka miesięcy. Możesz jednak mieć pewność, że dokumenty zostaną złożone poprawnie, dzięki czemu nie trzeba będzie wykonywać czasochłonnych poprawek.

Co istotne, osoby mające duże doświadczenie w sprawach CHF doskonale orientują się w tym, które sądy orzekają najszybciej i gdzie warto złożyć pozew, aby uzyskać dobry efekt. Nie jest tajemnicą, że w warszawskich sądach na orzeczenia w sprawach kredytów CHF czeka się znacznie dłużej niż w innych. Być może prawnik zaproponuje Ci złożenie pozwu w jednym z podwarszawskich sądów, dzięki czemu Twoja sprawa zostanie rozpatrzona o wiele szybciej?

Kolejny, i zarazem najważniejszy powód, dla którego warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy kancelarii, jest następujący – prawnicy doskonale wiedzą, jak unieważnić kredyt we frankach i co należy zrobić, aby sprawa była zakończona sukcesem. Orientują się także w nieustannie zmieniających się przepisach, co także może okazać się kluczowe. A zatem, decydując się na wsparcie kancelarii, masz większe szanse, że wyrok będzie dla Ciebie korzystny!

Nie czekaj – uzyskaj pomoc już dziś!

Obecnie wiele kancelarii oferuje pomoc frankowiczom, jednak musisz pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim, postaraj się znaleźć prawnika, który specjalizuje się w takich sprawach i wie, jak unieważnić kredyt we frankach, a przy tym może pochwalić się wieloma sukcesami. Zwróć również uwagę na koszty obsługi prawnej oraz na to, czy kontakt jest sprawny. Szybkość działania również ma znaczenie – szczególnie jeśli zależy Ci na czasie! Nie zastanawiaj się zatem, czy warto skorzystać z pomocy kancelarii – postaraj się znaleźć ją jak najszybciej, a kredyt CHF już niebawem stanie się tylko wspomnieniem.

Artykuł sponsorowany

22 października 2021 Kredyty i finanse

0 Komentarze