Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarni?

20 kwietnia 2023 Prowadzenie firmy

Wybór drukarni internetowej nie jest łatwy. Dotyczy to zarówno tego, czy zamawiamy pojedynczy wydruk wielkoformatowy, zaproszenia ślubne, czy tysiące ulotek dla firmy. W każdym przypadku zależy nam na doskonałej jakości wydruku, dotrzymaniu terminów i oczywiście cenie. Ważne jest, aby przy wyborze firmy poligraficznej online nie spieszyć się.

Nie powinniśmy wybierać pierwszej drukarni, którą znajdziemy. Ważne jest, aby rozważyć kilka czynników przed podjęciem ostatecznej decyzji. Może to pomóc nam uniknąć rozczarowania.

Dobra drukarnia internetowa - czym się charakteryzuje?

Cena jest głównym czynnikiem dla większości osób przy wyborze drukarki online. Drukarnie online znane są z tego, że oferują bardzo konkurencyjne stawki. Nie powinniśmy jednak skupiać się tylko na koszcie wydruku. W wielu przypadkach różnica między poszczególnymi ofertami to tylko kwestia kilku groszy, ale różnice w druku są często znaczne.

Warto sprawdzić na stronie każdej firmy zajmującej się drukiem online, jakie są możliwości ich maszyn. Warto też poczytać recenzje, ale należy zachować ostrożność. Nie zawsze możemy polegać na rzetelnych informacjach. Najlepiej jest zapytać znajomych, czy korzystali z usług danej drukarni. Ich opinia może nam pomóc w podjęciu decyzji.

Jakość druku jest tak samo ważna jak jego cena. Sprawdź, czy wybrana przez nas drukarnia internetowa oferuje różne rodzaje papierów i uszlachetnień, takich jak papier matowy, błyszczący czy laminacja. Sprawdź ofertę Lobos Promo.

Kontakt z drukarnią również może wpłynąć na decyzję. Nie możemy wiedzieć, czy stworzony przez nas projekt nadaje się do druku lub czy możemy wprowadzić do niego zmiany, ponieważ zamówienie złożyliśmy online. Ważne jest, aby drukarnia udostępniła dane kontaktowe. Obejmują one nie tylko adres e-mail, ale również numer telefonu, a także adres siedziby firmy. Czynniki te wpływają na wiarygodność firmy i gwarantują, że potencjalni klienci mogą szybko skontaktować się z firmą, a nawet osobiście odwiedzić siedzibę w celu omówienia szczegółów.

Drukarnia internetowa

Cechy dobrej drukarni internetowej

Szeroka i przejrzysta oferta

Nowoczesne drukarnie internetowe oferują różnorodne usługi poligraficzne. Można tu wymienić na przykład winiety i foldery. Na ich stronach internetowych można znaleźć szczegółowe oferty poszczególnych drukarni. Jeśli ma się wątpliwości co do jakiejś oferty, warto przyjrzeć się innej drukarni.

Wysoka jakość i konkurencyjne ceny

Firma drukarska online, która jest warta naszej uwagi, będzie miała atrakcyjne ceny. Nie powinny być one sztucznie zawyżone. Możemy zaufać drukarni, która oferuje uczciwe ceny za usługi i produkty.

Cena wydruków powinna przede wszystkim odpowiadać jakości wydruku, która patrząc z perspektywy naszego samopoczucia powinna być jak najwyższa. Należy pamiętać, że zgodnie z zasadą "nie ma nic za darmo", nie możemy oczekiwać wysokiej jakości wydruków za niską cenę.

Szybkość realizacji zamówienia

W niektórych przypadkach czas realizacji naszego zamówienia na druk jest czynnikiem decydującym o wyborze firmy poligraficznej. W idealnym świecie za szybkością szedłby szeroki zakres usług, konkurencyjna cena i wysoka jakość. Niestety, aby dotrzymać terminów, czasem trzeba iść na kompromis w tych kwestiach.

Serwis

Kulturę organizacyjną firmy można określić po tym, jak sprawna i przyjazna jest jej obsługa. Te aspekty są ważne, zwłaszcza jeśli chcesz nawiązać stałą współpracę z firmą poligraficzną. Radzenie sobie z niewykwalifikowanym i nieprzyjemnym personelem może zniweczyć potencjalną współpracę.

Lokalizacja

Lokalizacja drukarni może wpłynąć na naszą decyzję o złożeniu u nich zamówienia. W dobie szybkiego rozwoju sektora druku online, jej znaczenie maleje. Możemy wysłać nasz projekt zdalnie, a po jego wykonaniu otrzymamy gotowe zamówienie bezpośrednio do naszego domu/placówki. Usługa ta pozwala nam również skrócić czas oczekiwania na ostateczne wydruki.

Jaki rodzaj druku mogę zamówić online?

Drukarnie internetowe oferują szeroką gamę produktów. Są wśród nich zarówno wydruki wielkoformatowe - plakaty, billboardy, roll-upy - jak i małoformatowe - wizytówki, zaproszenia, etykiety czy teczki ofertowe. Zamówienia najczęściej składa się telefonicznie lub mailowo z drukarnią internetową, zwłaszcza jeśli chcemy wysłać własny projekt.

20 kwietnia 2023 Prowadzenie firmy

0 Komentarze