Oznakowanie opakowań

13 listopada 2018 Prowadzenie firmy

Obecnie praktycznie każdy produkt zapakowany jest w kilka pudełeczek bądź siatek. Czasami może wydawać się to niepotrzebną produkcją plastykowych opakowań. Jednak ma to na celu opisanie produktu, który znajduje się wewnątrz. Jest to o tyle ważne, że często mogą to być substancje trujące, chemikalia, które trzeba chronić przed dziećmi. Niestety, w większości przypadków nie zwracamy na te symbole najmniejszej uwagi. Usunięcie plastyku z naszego życia jest praktycznie niemożliwe, natomiast warto zapoznać się z podstawowymi oznaczeniami, które pomogą nam postępować w przypadku niektórych szkodliwych substancji.

Firma Consultchem 

Jedną z wiodących firm na polskim rynku, która prowadzi outsourcing w zakresie dokumentacji chemicznej, jest firma Consultchem z siedzibą w Krakowie. Jest to zakład, którego głównym celem jest opracowywanie dla swoich klientów pełnej dokumentacji chemicznej, zgodnej z przyjętymi na terenie całej Unii Europejskiej normami. Pracownicy przedsiębiorstwa doradzają klientom, którzy w swojej pracy zajmują się produkcją substancji chemicznych. Dzięki bardzo profesjonalnemu przygotowaniu dokumentacji chemicznej, inne podmioty mogą skupić się na swoich zadaniach. Dodatkowo specjaliści z Consultchem są otwarci także na rynek zagraniczny i chętnie doradzają przedsiębiorstwom, które zajmują się eksportem substancji chemicznych.

opakowania tworzyw sztucznych

Oznakowanie opakowań tworzysz sztucznych

Wszystkie substancje chemiczne, które zostały sklasyfikowane jako szkodliwe dla zdrowia, bądź nawet trujące, muszą być oznakowane. Jest to kategoryczny wymóg nie tylko w Polsce, ale na terenach innych krajów Unii Europejskiej i nie tylko. Symbole, które widnieją na opakowaniach powinny zawierać informacje o stopniu zagrożenia oraz szkodliwości danych chemikaliów. Firma Consultchem przygotowuje etykiety zgodnie z wymogami  rozporządzenia CLP (jest to zbiór zasad tworzenia etykiet dla chemikaliów obowiązujący na terenie Unii Europejskiej). Dzięki temu, nasze produkty mogą być eksportowane, ponieważ dane symbole będą rozpoznawalne w innych krajach. Dowiedz się więcej na temat ścisłych zasad obowiązujących w przypadku znakowania opakowań substancji chemicznych i wejdź na http://consultchem.pl/oznakowanie-opakowan.html >>

Działalność firmy Consultchem

Oprócz doradztwa, przygotowania pełnej dokumentacji chemicznej oraz etykiet na opakowania z substancjami chemicznymi, firma Consultchem zajmuje się także tłumaczeniami branżowymi. W większości przypadków takie tłumaczenia są naszpikowane specjalistycznym słownictwem, które dla zwykłego tłumacza może stanowić pewną trudność. Aby profesjonalnie przetłumaczyć taki tekst (dokumentacje chemiczną, etykiety opakowań, ulotki czy reklamy) należy skorzystać z pomocy tłumacza, który ma doświadczenie branżowe.

Bardzo ważne jest profesjonalne podejście do prowadzenia dokumentacji chemicznej. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze opakowania są dobrze oznaczone, to warto skorzystać z usług firmy, która nie tylko wykonuje swoje zlecenia zgodnie z normami Unii Europejskiej, ale także proponuje kompleksową opiekę prawną.

13 listopada 2018 Prowadzenie firmy

0 Komentarze