Jak wyglądają usługi kurierskie dla biznesów w InPoście?

27 listopada 2020 Pozyskiwanie klientów

​Praktycznie każdy wie, w jaki sposób osoba indywidualna może nadać paczkę w InPoście, ale jak to wygląda w przypadku, gdy tego samego chce dokonać na dużą skalę firma? Wiele firm, zarówno tych dużych, jak i małych, regularnie korzysta z usług kurierskich różnych firm. Firmy takie, jak InPost starają się wyjść z inicjatywą aby wspomóc przedsiębiorstwa z różnych branż. Dzięki temu ci, którzy mają regularnie dużo paczek do wysłania, są w stanie robić to na preferencyjnych stawkach. W jaki sposób zatem wyglądają usługi kurierskie dla biznesów w InPoście? Jakiej oferty możesz się dla siebie spodziewać?

  1. Usługa kurierska dla klienta biznesowego
  2. Jak wygląda przewóz towarów niebezpiecznych?
  3. Kurierskie usługi dodatkowe dla biznesu
  4. Dlaczego warto skorzystać z usług InPostu?

Usługa kurierska dla klienta biznesowego

Kurier dla biznesu w ramach swoich usług jest w stanie przewieźć kilka rodzajów przesyłek. Dobrze rozpisane w przewodniku parametry każdej z przesyłek, pozwolą z łatwością ustalić, jaka paczka w jakim przedziale cenowym się znajduje. A podstawowych usług można wyodrębnić aż cztery są to: paczka standardowa, paczka gabarytowa, paczka dłużycowa oraz paleta. W jaki sposób rozróżnić te cztery usługi?

Paczka standardowa mieści się do 50 kilogramów, żaden z jej boków nie może przekraczać 120 centymetrów, a wszystkie boki zsumowane razem nie mogą przekraczać 220 centymetrów. Paczka standardowa może zmienić się w niestandardową, gdy którykolwiek z boków przekroczy 120 centymetrów, lub gdy wszystkie boki razem łącznie przekroczą 220 centymetrów, lub gdy paczka będzie miała niestandardowy kształt.

Paczka gabarytowa to z kolei paczka, która nie mieści się w pierwszej kategorii przede wszystkim ze względu na swoje gabaryty. Taka paczka może mieć sumę boków równą nawet 6000 centymetrów (długość x wysokość x szerokość). Taka paczka także może mieć 50 kilogramów – a za przekroczenie tej ilości (ale nie bardziej niż do 70 kilogramów) należy dopłacić po 3 złote za każdy rozpoczęty kilogram.

Paczka dłużycowa jest wtedy, gdy jeden z boków przekracza 200 centymetrów, niemniej jednak nie może przekroczyć 350 centymetrów. Warto jednak podkreślić, że każdy rozpoczęty metr powyżej 200 centymetrów, jest dodatkowo płatny – 100 złotych. Pojedynczy element dłużycowy nie może być także cięższy niż 30 kilogramów.

Paleta z kolei może mieć maksymalne wymiary 120x80x180 i może ważyć maksymalnie od 70 do nawet 800 kilogramów. Każdy rozpoczęty dodatkowy kilogram to dopłata 3 złotych.

Jak wygląda przewóz towarów niebezpiecznych?

W InPoście istnieje jeszcze usługa dostarczania przedmiotów niebezpiecznych oraz ADR. Ze względu na potrzebę zachowania niezwykłego bezpieczeństwa na każdym z etapów przewożenia ta chich przesyłek, ich koszt także jest znacznie wyższy. Niemniej jednak InPost ma w swoim cenniku bardzo atrakcyjną ofertę, dzięki której pierwszą taką paczkę można wysłać już za 99 złotych. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że każda kolejna paczka z towarem niebezpiecznym to koszt 999 złotych.

Kurierskie usługi dodatkowe dla biznesu

Oprócz powyższych usług dla biznesu, które znajdują się w ofercie przewoźnika InPost, istnieją także usługi dodatkowe. Przede wszystkim taką usługą dodatkową jest bez wątpienia usługa ubezpieczenia przesyłki. Przesyłkę można ubezpieczyć na wiele różnych kwot – najmniej na kwotę 5000 złotych i taka usługa kosztuje 1,50 złotych. Ubezpieczenie przesyłki do 10000 złotych kosztuje 2,09 złotego, a do 20000 złotych – 2,44 złotego. Możliwe jest także ubezpieczenie na kwotę 50000 złotych co kosztuje 5 złotych i na kwotę do 100000 złotych, co jest płatne 0,1% wartości danej przesyłki.

Ponadto, w InPoście można także skorzystać z także z usługi COD (czyli zapłaty za przesyłkę w paczkomacie), z serwisu SMS, email, a także za zwrot dokumentów do adresata oraz za dostarczenie paczki w sobotę. W razie pilnych przypadków InPost jest w stanie zaproponować usługę ekspresu drogowego, który dla przesyłek do 30 kilogramów kosztuje 2 złote za każdy kilometr, a dla przesyłek do 50 kilogramów, 2,5 złotego.

Istnieją także usługi doręczenia do konkretnej godziny – do 10, 12 lub 17. Opłata za nie jest różna i zależy przede wszystkim od wybranej godziny dostarczenia. Warto jednak podkreślić, że paczka dostarczona do godzin 10 czy 12 nie może przekroczyć 30 kilogramów, z kolei paczka do 17 może mić już nawet 50 kilogramów i wymiary standardowe.

Dlaczego warto skorzystać z usług InPostu?

InPost to jedna z topowych firm kurierskich działających na terenie całego kraju. Cieszy się ona ogromną popularnością, ponieważ swoje usługi wykonuje szybko sprawnie i dokładnie. Korzystają z niej nie tylko osoby prywatne, ale także firmy różnej wielkości - zarówno te mniejsze, jak też i te większe. Cała powyższa informacja o ofercie dla biznesu w zakresie usług kurierskich i paczkomatowych świadczonych przez InPost, w oparciu o przewodnik po usługach https://inpost.pl/sites/default/files/docs/regulaminy/przewodnik-po-uslugach-obowiazujacy-od-20112020-3756.pdf.

Artykuł sponsorowany

27 listopada 2020 Pozyskiwanie klientów

0 Komentarze